Увійти  /  Реєстрація
Меню

Надійні двері, надійна фурнітура - запорука безпеки

Надійні двері, надійна фурнітура - запорука безпеки

Металеві двері та їх складова.
Двері, що ми звикли бачити в наших помешканнях, згідно з діючим стандартом ДСТУ Б В.2.6-11-97, називають «Двері металеві протиударні вхідні в квартири» і класифікують за такими основними ознаками: опір до зламу; призначення; конструкція; кількість полотен; напрямки і способи відчинення. Додатково сюди можна віднести і здатність протидіяти впливу негативних кліматичних факторів і відповідність нормам шумоізоляції. А також мати естетичний зовнішній вигляд і бути зручними в користуванні. Вхідні двері мають витримувати 50 000 циклів відчинення -зачинення. Конструкція завісів має забезпечувати регулювання полотна дверей. Протиударні двері в квартири повинні бути оснащені замками, що дають можливість замикати полотно дверей не менше ніж у трьох точках. Засув ригелів має проникнути в дверну коробку або елемент замикання на 12-20 мм. У конструкції дверей мають використовуватись замки, механізм секрету яких має бути стійким до свердління або бути захищеним додатковими твердосплавними накладками. З січня 2006 року в Україні діє також стандарт ДСТУ ENV 1627:2004 «Вікна, двері та жалюзі. Тривкість щодо зламування. Класифікація та технічні умови», який було розроблено на базі євростандарту ENV 1627:1999. Зазначимо, що проведення сертифікаційних випробувань за цим стандартом на сьогодні є справою добровільною, але дає змогу показати кінцевому споживачу, наскільки надійно двері, які він має намір придбати, захистять його майно, здоров’я та життя. Саме від конструктиву дверей залежить їх надійність і довговічність. Оптимальна конструкція дверей має складатись з двох листів холодної сталі (не тоншими за 1,25 мм), усередині якої розміщені ребра жорсткості, які надають міцності дверному полотну, щоб протистояти зусиллям зламу. Окрім цього, на- явність ребер жорсткості сприяє тому, щоб полотно дверей зберігало площинність і однакове прилягання до рами протягом тривалого терміну експлуатації. Загалом конструктиви дверей поділяють на двері рамної конструкції (де листи металу приварюють до рами, яку виготовляють окремо) та суцільногнуті (полотно дверей являє собою цільну, завершену конструкцію). Останню застосовують у промисловому виробництві дверей. В якісних зразках використовують металеві листи з антикорозійним покриттям. Всередині двері заповнюються тепло- та шумоізоляційним матеріалом. Зазвичай – мінеральною ватою. Для оздоблення поверхні застосовують спеціальну ПВХ-плівку з фактурою дерева, яка має високу щільність і не реагує на вплив зовнішнього середовища – сонячне випромінювання, високу вологість, коливання температури. Існує можливість оздоблення поверхонь дверей великим розмаїттям фасадних на- кладок як з натуральної деревини, так і з МДФ, покритого стійкою ПВХ-плівкою.
Замковий механізм
При замовленні металевих дверей дуже важливо ретельно підійти до вибору дверного замка. Слід пам’ятати, що захисні властивості навіть неймовірно міцних дверей будуть значно знижені без надійного замка. Існує ряд загальних вимог, які актуальні для будь-яких дверних замків. Найчастіше у вхідних дверях застосовують механічні замки. Досить умовно їх можна поділити на циліндрові й сувальдні. Сувальди – це пластини, які під впливом зубців ключа упорядковуються в певному положенні і таким чином дають змогу відкрити замок. Ступінь складності такого типу замків визначається саме кількістю сувальд. Циліндрові, або штифтові замки в цьому відношенні перевершують їх і краще протистоять методам так званого «чистого» відкривання. Секретний механізм являє собою циліндр із набором штифтів, які вирівнюються нарізками ключа в певному порядку за висотою. Тут діє той самий принцип: чим більше штифтів і можливих комбінацій за висотою, тим важче підібрати ключ до замка. Користуватися циліндровим замком зручніше, оскільки при втраті ключів необхідно міняти тільки серцевину, а не весь механізм. Якщо говорити про циліндр, то це «серце замка». Він повинен відповідати таким вимогам, як секретність, стійкість до фізичних та інтелектуальних методів впливу, довговічність та зручність в експлуатації. Обирайте високосекретні циліндри. Чинити опір відкриттю відмичками, які, до речі, зараз можна придбати навіть через Internet, можуть циліндри, які мають клас секретності не нижче High Security. Замковий циліндр має відповідати ряду вимог, а саме: мати клас секретності не нижче High Security та бути стійким до зламу, корозії, впливу температур та зносостійким. Замковий циліндр має бути зручним в експлуатації. Значною перевагою на користь того чи іншого замкового циліндра стане наявність сервісу – це дасть змогу зробити перекодування або виготовити дублікат ключа. Найкраще обирати замкові циліндри, у яких заготовки ключа захищені патентом. Зробити дублікат ключа до такого замкового циліндра можна лише в спеціалізованих авторизованих сервісних центрах. Аби замковий циліндр працював довго і не піддався впливу у разі спроби висвердлювання або переломленню циліндра на дві частини, слід застосовувати комплекти захисної фурнітури і броненакладок. Для захисту сувальдних замків рекомендується застосовувати спеціальні твердосплавні марганцеві пластини. Щоправда, не всі продавці замків пропонують їх. Запропоновані замкові циліндри від провідних світових виробників широко застосовують у дверях приватних приміщень, офісів, державних та недержавних установ тощо. Такі замкові циліндри можна об’єднувати у складні системи «Один Ключ» та «Майстер-Ключ».
Захисна фурнітура
Основні вимоги: Захисна фурнітура – це щит, який захищає замок від зламу, вибивання, витягування циліндра, висвердлювання, а також певним чином перешкоджає відкриттю замка відмичками. Захисна фурнітура має виготовлятися з міцних матеріалів та встановлюватися на двері таким чином, аби її демонтаж був неможливим із зовнішнього боку. Вона є важливою складовою як захисних властивостей вхідних дверей, так і складовою ергономічності та дизайну. Різні моделі та варіанти обробок захисної фурнітури та фурнітури для міжкімнатних дверей і вікон дають змогу поєднати в єдине дизайнерське рішення всі елементи приміщення. Всю захисну фурнітуру можна поділити за способом монтажу: «на планці», типу «щиток» та броненакладки «під розетку». Останні умовно поділяють на «накладні», «напівурізні» та «урізні». Урізні відрізняються тим, що прикріплюються безпосередньо до корпуса замка, таким чином місце прилягання накладки до поверхні замка знаходиться всередині дверей. Захисна ефективність накладок «на планці» зростає, якщо фурнітура має третій стяжний гвинт (щоправда, у цьому випад- ку треба застосовувати спеціальний замок, який має в корпусі наскрізний отвір під центральний стяжний гвинт), або якщо фурнітура має спеціальне ребро жорсткості, що проходить уздовж захисної планки, як, наприклад, у фурнітурі ROSTEX RX. Таким чином, основне завдання броненакладок – перешкоджати вільному доступу до циліндра замка. Демонтувати якісні броненакладки неможливо без шуму та застосування інструментів зламу. На додаток для цього ще й потрібен певний час. А ці два фактори є критичними для зловмисників. Тому радше зломщик обере більш легку мішень. Вибираючи двері, радимо брати до уваги вказані вище поради – це допоможе уникнути найбільш розповсюджених помилок. Втім пам’ятайте, що двері – це продукція безпеки. А продукцію безпеки слід купувати лише в авторизованих точках продажу. Добре, якщо це буде мережа магазинів, яка діє на ринку безпеки не перший рік, або торгове підприємство, що має напрацьовану репутацію. А монтаж продукції безпеки повинні здійснювати виключно професіонали.

При написанні інформація використовувалась з журналу "Замки і ключі" №3/2012

Назад к списку новостей