Увійти  /  Реєстрація
Меню

Домофон. Що це таке і "з чим його їдять"?

25.09.2015

Домофон. Що це таке і "з чим його їдять"?

Чому потрібен домофон?
Усім нам дуже хочеться, повертаючись додому після трудового дня, опинитися в чистому і затишному під'їзді рідного дому і при цьому, не відчуваючи почуття тривоги і хвилювання за власну безпеку дійти до своєї квартири.
Ось тому останнім часом з'являється все більше жителів, яким небайдужа доля рідного під'їзду. Такі люди намагаються захистити його від різних хуліганів, любителів розпивати спиртні напої на сходинках, бомжів, злодіїв і грабіжників - установкою міцної залізної двері, але ... на жаль з кодовим замком. Припустимо ситуація: під'їзд закривається на звичайний ключ, який є в кожній квартирі, а Ви чекаєте гостей, лікаря або сантехніка, але при цьому живете на самому верхньому поверсі. І всякий раз Вам доводиться спускатися, щоб відкрити двері. Хіба це зручно? Звичайно, ні! А ось інша історія: якщо у Вашому під'їзді встановлено звичайний кодовий замок, то сто відсотків рано чи пізно часто використовувані кнопки на даному замку просто затираються, тому можна легко дізнатися код від такого замку. Як же уникнути всього цього і при цьому зробити своє життя комфортнішим?
Найпростіший і недорогий спосіб - це встановити домофон. Встановлений домофон на під'їзд, є найпростішим способом потрапити в квартиру, яка знаходиться в даному будинку у випадку, якщо Ви прийшли в гості чи просто залишили свої ключі вдома або на роботі. А в ситуації з замком Вам потрібно було звертатися до сусідів з першого поверху, щоб вони відкрили вхідні двері, не завжди зручно і пристойно. Тому на зміну всім цим замкам, ключам і т.д. прийшов домофон. Приділимо належну увагу основним причин «чому потрібен домофон» в під'їзді?
Причина №1.  
Заради власної безпеки, а комфорт в під'їзді являється приємним доповненням! Безпечний під'їзд - це коли увійти в під'їзд безперешкодно не можливо. Грамотно проведений монтаж обладнання домофона забезпечить безпеку залишеної вдома дитини. Часто об'єктами для нападів стають літні люди, довірливо відкривають двері «водопровідникам» або «електрикам» і діти, що чекають приходу батьків. Дитина прийшовши зі школи, пів дня перебуває вдома одна і скільки її не попереджай, що відкривати двері стороннім людям не можна, вона все одно може впустити в дім злочинця, який переконливо представився батьковим другом, якому «велено» почекати господаря будинку до його приходу. Домофон дозволить всім проживаючим в під'їзді людям та їхнім близьким, заходячи в під'їзд, відчувати себе впевненіше та збереже майно будинку від псування або крадіжки.
Причина №2.  
Встановлений у під'їзді домофон забезпечує чистоту під'їзду. Хто з нас не знає перші поверхи, перетворені на громадські туалети, бомжів, що ночують на горищі або в підвалі, де вони влаштовують пожежі, молодіжні гулянки організовані прямо в під'їзді? До того ж всі ці «відвідувачі» наших під'їздів залишають після себе купи сміття, використані шприци, розцяцьковані стіни.
Причина № 3.
Домофон забезпечить Вам збереження комунального майна в під'їзді. Але ми не замислюємося про це, поки не виявимо, що в під'їзді відсутнє освітлення, вибито скло, зламані поштові скриньки, зламаний ліфт і т.д. Ви тільки задумайтеся, як підніматися людині у віці на верхні поверхи якщо ліфт довели до жалюгідного стану, а ще гірше зламали, напідпитку підлітки, коли забралися весело посидіти в не захищених домофоном під'їзді. Але при цьому сучасна молодь,  яка обізнана у досягненнях цифрової техніки самі домофони обходить стороною.
При чина №4.
Установка домофона у своєму під'їзді означає початок новому, упорядкованому життю з квіточками на підвіконнях, наявністю дзеркал на сходових майданчиках. Така ситуація в під'їзді відмінно позначиться на матеріальному добробуті всіх мешканців. За теорією фен-шуй вхід в будинок повинен бути створений за всіма законами гармонії, інакше матеріальний достаток і духовна рівновага пройдуть повз. Про яку гармонії може говорити в брудному, пропаленому цигарками під'їзді?
Причина №5.
Зараз можна придбати найрізноманітніші за ціною і функціональними можливостями домофони. В даний час домофони виробляються з антивандальною панеллю виклику, яка знаходиться із зовнішнього боку вхідних дверей і від її збереження залежить вся працездатність домофона. Загостривши увагу на під'їздах, що мають сучасні системи доступу, Ви не побачите зіпсовані і розбиті панелі виклику домофонів. Це можливо завдяки антивандальним властивостям домофонів з однієї сторони, а з іншого боку відбувається активне розповсюдження домофонів з функціями відеоспостереження і відеозапису в автоматичному режимі, що відлякують різних хуліганів.
Під'їзди, де є домофон, на 92% стають чистішими, затишніше. І на 95% вони позбавляються від бомжів, наркоманів і п'яних компаній. І особливо важливо те, що знижується під'їздна злочинність! Мешканці, що проживають в під'їзді, де встановлені домофони кажуть, що це дуже зручно. І всі витрати виникли з установкою домофона швидко «окупляться» спокоєм і комфортом, а що стосується матеріальної сторони питання: усуваються витрати на постійну заміну лампочок, скла, нескінченний косметичний ремонт у під'їзді. Домофон вже не розкіш, а реальність сучасного міста. І навіть є тенденція заміни старих систем на нові, які більш функціональні і зручні.
Але для того щоб домофон відповідав усім переліченим вимогам його потрібно грамотно встановити. Установка домофонів має свою специфіку. Домофон працюватиме безвідмовно і надійно, якщо він встановлений технічними фахівцями «Центру Безпеки».

Основні види домофонів.
По чисельності користувачів домофони підрозділяються на одноабонентські, малоабонентські і багатоабонентські. Крім того можна виділити відеодомофони і аудіодомофони.
Безумовно, всі ці домофони заслуговують особливої уваги, оскільки на ринку кожен знаходить свого покупця. З'ясуємо чим же кожен з них відрізняється один від одного.
Одноабонентські і малоабонентські домофони виглядають, як дуплексний переговорний пристрій, який дозволяє викликати абонента з панелі виклику і відкрити двері з трубки абонента. Цей вид домофонів набагато простіше багатоабонентських. Їх використовують для установки в приквартирних холах, офісних приміщеннях, заміських будинках і на воротах приватних будинків.
Багатоабонентський домофон кардинально не відрізняється від малоабонентського. Ставлять його на під'їздах багатоквартирних будинків. За допомогою такого домофона виконується віддалений контроль за вхідними дверима усіма мешканцями під'їзду багатоквартирного будинку. У квартирі кожного абонента знаходиться переговорний пристрій, яке дає можливість вести переговори з гостями і при цьому не потрібно виходити зі своєї квартири.
Аудіодомофони дають можливість голосового спілкування, відкривання дверей з квартири і спілкування з людиною, яка намагається потрапити в під'їзд. Такий підвид домофонів є найпростішою системою захисту офісу, приватного будинку або квартири.
Відеодомофони володіють не тільки можливістю спілкування з відвідувачем, але й ще дозволяють бачити співрозмовника. Це можливо завдяки вбудованій в панель виклику відеокамері, зображення з якої передається на монітор абонентського пристрою. Монітори бувають як чорно-білими, так і кольоровими різних розмірів. Найпростіший відеодомофон – це панель виклику і відеомонітор, але є і більш складні моделі які можуть працювати відразу з декількома відеокамерами, моніторами і панелями виклику. Такий домофон дозволяє контролювати велику територію, оскільки можливе одночасне включення декількох моніторів.
Отримавши загальне уявлення про домофони, тепер Ви легко зробите свій вибір на користь того домофона, який Вам потрібен.

З чого складається домофон.
Домофон - це пристрій, що служить для підтримки порядку і безпеки в під'їзді. Домофон є електронним переговорним пристроєм і дає можливість людині, яка знаходиться всередині приміщення, вступити в контакт зі своїм гостем, заборонити або дозволити йому доступ в приміщення під'їзду. Блок виклику, як правило, встановлюється на вхідні двері під'їзду, і зараз ми звикли його помічати майже на кожній під'їздній двері. Але домофон це не просто панель виклику на вхідних дверях і абонентська трубка - це взаємозв'язок складної системи пристроїв. Яка складається з наступних складових: панель виклику, електромагнітний замок, дотягувач, кнопка «вихід», система проводки, абонентські трубки (встановлені в квартирі), комутатор, блок живлення. Домофон в ідеальному варіанті повинен монтуватися в заздалегідь підготовлену нову металеві двері або доопрацьовану стару. Грамотна комплектація всіх необхідних складових домофона, підібраних з урахуванням всіх особливостей під'їзду, - це запорука відмінного процесу його експлуатації.
Багато замовників схильні вважати, що надійність домофона безпосередньо залежить від панелі виклику. І вони мають рацію, оскільки панель виклику є "обличчям" домофону. Але якщо подивитися на різні домофони, то можна помітити, що це саме "обличчя" не завжди виглядає належним чином: у деяких випалені кнопки, розбите скло і т.п. Це означає тільки одне, що ця панель не володіє антивандальними властивостями. Щоб уникнути таких неприємних моментів почали встановлювати антивандальні панелі. Але знати б заздалегідь як вибрати хороший домофон, з яким буде мінімум проблем і клопоту? Відповісти на всі ці питання може тільки наш досвідчений і грамотний співробітник. З чого ж повинен складатися хороший домофон?
Панель виклику являє собою пристрій невеликого розміру з мікрофоном, динаміком, електронною платою, клавіатурою з підсвічуванням для набору номера квартири, а також зчитувачем для Proximity або контактних ключів. Вона може бути виготовлена як з металу так і з міцного пластику. Панель виклику, яку пропонує «Центр Безпеки», являється антивандальною. Вона зроблена з металу і навіть кнопки на нашій панелі металеві. Мікрофон з динаміком закриті міцною металевою решіткою. Все це оберігає панель від вандалних дій хуліганів. Панель завжди монтується на вхідний двері під'їзду (офісу, ворота приватного будинку) або розташовується безпосередньо поруч з нею, наприклад, в стіні. Тільки за допомогою панелі виклику, кожен охочий зможе потрапити в під'їзд або будь-яке інше приміщення.
Комутатор - цей прилад комутує сигнал виклику з панелі на потрібну квартиру шляхом перемикання даного сигналу на абонентську трубку в залежності від набраного номера об'єкта. Комутатор просто зобов'язаний бути присутнім в комплекті для багатоквартирних домофонів. Він вбудований в електрощит, який зазвичай знаходиться на першому поверсі. Працює за принципом телефону, при його допомоги гість і мешканці квартири можуть поспілкуватися між собою або просто з'ясувати мету візиту.
Абонентський пристрій - це трубка встановлена в квартирі абонента. Вона дуже схожа на телефонну трубку. За допомогою трубки мешканці, знаходяться всередині квартири, офісу зможуть запитати у свого відвідувача хто він (якщо він їм не знайомий), мета його візиту. На кожній трубці є кнопка відкриття дверей, якщо на дверях встановлений електромагнітний замок.

Електромагнітний замок.
Домофони, які зараз встановлюють наші майстри, забезпечують зв'язок з електромагнітним замком, хоч сам замок і не є складовою частиною домофона, а всього лише виконує команду відкривання дверей. У хорошому домофоні завжди є електромагнітний замок. Магніт тримає в закритому стані двері, при цьому не використовуються засувки, а значить немає зайвих кріплень і зовсім відсутня зношуваність різних не потрібних механізмів. Наш електромагнітний замок витримує навантаження 300-500 кг.
Механізм, який закриває двері називається дотягувачем. Він гідравлічний, у середині його механізму масло, тому іноді через масла виникають проблеми. Взимку стає холодно і масло починає густіти, а влітку спекотно і масло в дотягувачі стає занадто рідке. Всі ці фактори негативно позначаються на його роботі. Щоб уникнути таких проблем «Центр Безпеки»  встановлює стійкі до температурних коливань дотягувачі. Дотягувач дуже «не любить», коли процесу закриття дверей допомагають руками, і якщо це робити постійно, механізм швидко вийде з ладу і його доведеться міняти на новий.
Можливість вийти з під'їзду ми з вами повинні мати завжди і для цього використовується кнопка «вихід». Кнопка встановлюється на внутрішній стороні металевих дверей. Вона існує двох видів з підсвічуванням і без підсвічування. Але якщо з якоїсь причини двері не відкриваються після натискання на кнопку «виходу», то необхідно відключити домофон від електрощита і двері відкриються.

Як правильно вибрати домофон?

Необхідно пам'ятати, що домофон - досить складна система, що включає в себе безліч складових частин: тут кілька функціональних блоків, ключовий пристрій, електропривід, що відкриває двері. Логічно припустити, що двері завжди ставляться металеві. Домофони, як правило, встановлюються в будинках, де живуть багато сімей. Більшість домофонів дозволяють відкривати двері по замку, коду або сигналом з квартири. Саме правильний вибір апаратури з необхідним функціоналом забезпечить вам комфорт і безпеку. Ви будете в безпеці. До того ж, потенційний зловмисник мільйон разів подумає, перш, ніж попросити відкрити вас двері: його як мінімум запам'ятають.
Перед покупкою домофона вам необхідно точно визначитися з вибором. Звичайно ж, ви не фахівець цієї справи, тому вам буде спочатку складно визначитися з вибором не тільки самого пристрою, а й організації, яка встановлюватиме домофон. Даний вид діяльності не ліцензується і не сертифікується, спеціальності «монтажник домофонів» немає, тому краще всього звертатися до тих фахівців, які працюють з домофоном досить довго. Саме стаж роботи є найбільш об'єктивним показником досвіду. Тому, завітавши в офіс вам необхідно запитати, як довго фірма займається встановленням домофонів. Найкраще запитати просто, коли встановлено перший домофон. Найкраще дізнатися, де стоїть цей «перший» домофон, познайомитися з мешканцями і дізнатися, як працює домофон, які мінуси є, а які плюси. Необхідно бути уважним: на сучасному ринку багато фірм-одноденок, які встановлюють дешеві домофони без дотримання всіх інструкцій, беруть гроші і пропадають.

Назад к списку новостей